На запрошення президента Еліна Світоліна стала амбасадором фандрейзингової платформи United24

Платформа, створена на початку травня з ініціативи президента, є частиною Фонду відновлення України. Її започаткували для збору коштів за трьома напрямами: оборона й розмінування, медична допомога, відновлення країни. За перші чотири тижні за допомогою United24 було зібрано близько 52 мільйонів доларів.

Першим амбасадором платформи став Андрій Шевченко, а 7 червня під час онлайн-зустрічі з Володимиром Зеленським та віцепрем’єром – міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим був представлений другий амбасадор – ним стала Еліна Світоліна. У цьому амплуа перша ракетка України, яка після 24 лютого відмовилася виступати на змаганнях проти спортсменок з росії та білорусі й започаткувала програму для допомоги юним українським тенісистам, що виїхали за кордон, продовжить привертати увагу світової спортивної спільноти до війни в Україні.

«Щоразу, перемагаючи на корті, я була щаслива, бо приносила перемогу своїй країні. Завжди пишалася тим, що я українка. Сьогодні, коли моя країна опинилася перед обличчям страшного ворога, я не залишуся осторонь. Робитиму все можливе для того, щоб Україна виборола свою найголовнішу перемогу. Для мене честь долучитися до United24», – сказала Еліна Світоліна.

Президент подякував спортсменці за активну позицію, яку вона обрала з перших днів війни, і ще раз наголосив на тому, як важливо говорити про Україну в світі. «Щоб увага до України не знижувалася, потрібно розповідати про нас людям з інших країн. Тому серед ключових завдань United24 – не тільки фандрейзинг, а й додаткова увага до України, до нашої боротьби за свободу», – підкреслив Володимир Зеленський. У своєму зверненні від 7 червня глава держави сказав: «Разом з Андрієм Шевченком, першим амбасадором United24, Еліна працюватиме, щоб залучити нову підтримку для нашої держави».

Еліна Світоліна відкриває власний благодійний фонд в Україні і буде підтримувати молодих тенісистів

Перша ракетка України і топ гравець світового рейтингу WTA Еліна Світоліна запускає нову ініціативу, покликану допомагати молодим спортивним талантам досягати висот у тенісі – благодійний фонд Elina Svitolina Foundation.

Метою організації і її засновниці стане розвиток спорту і тенісу в Україні, підтримка і допомога талановитим дітям.

«Я переконана, що талановитої молоді потрібно надавати всебічне сприяння. Теніс дав мені дуже багато – і тепер моя черга допомагати, ділитися власним досвідом і знаннями, а також надати нові можливості для тих, хто тільки починає свій шлях. Моя мета – відкрити двері великого спорту дітям в рідній Україні, а можливо, і запалити нові українські зірки на світовій спортивній арені. Теніс навчить їх самодисципліні та необхідності працювати над собою з повною віддачею кожен день. Ці навички цінні не тільки на корті, але і в житті », – каже Еліна Світоліна.

Фонд Еліни Світоліної надаватиме стипендії на розвиток молодих талантів, навчання грі в теніс і участь в міжнародних турнірах, займатися організацією спортивних таборів та інших освітніх програм, розвивати спортивну інфраструктуру, в тому числі в планах Фонду відкриття тенісних кортів в різних областях України.


Еліна Світоліна – перша ракетка України, яка встановила безліч національних рекордів. Здобула перемогу в 13 одиночних турнірах WTA (Women’s Tennis Association), в тому числі WTA Finals 2018. Третя ракетка світу в професійному світовому рейтингу WTA (2019, 2018), півфіналістка турнірів Великого шолома (Wimbledon 2019 і US Open 2019). Підтвердила звання найсильнішої тенісистки України та однієї з найсильніших спортсменок світу в цьому виді спорту.