Фонд Еліни Світоліної продовжує підтримувати дитячий теніс в Україні

Перша ракетка України Еліна Світоліна продовжує підтримувати талановитих дітей. Вона зібрала команду з найкращих українських тренерів і майстрів спорту міжнародного класу, а також запросила відомого словацького тренера Владіміра Платеніка для роботи в навчально-тренувальному таборі для юних тенісистів ES Tennis Camp.

Спортивні досягнення сприятливо впливають на імідж країни, тому дуже важливо підтримувати юнацький спорт, шукати молоді таланти і допомагати їм. Саме цим займається Благодійний Фонд Еліни Світоліної, який вже третій рік поспіль працює над реалізацією своєї програми в Україні.

Цьогоріч захід проходив із 27 вересня по 02 жовтня на базі тенісного центру Elite Tennis Club у Чорноморську, де до 12 років тренувалася і сама Еліна. Для участі були відібрані 10 хлопчиків і 10 дівчат віком до 12 років. Із них 8 хлопчиків і 8 дівчаток перебувають у топрейтингу Федерації Тенісу України; решта учасників ― власники особливих запрошень «wild card», які вони отримали від фонду.

Програма занять була досить багатою на різні активності й охоплювала загальну фізичну підготовку, ігрові тенісні тренування, технічні тенісні тренування з кошиком, заняття з тенісної тактики, заняття з психологом, відновлювальні тренування (дихальна гімнастика і стретчинг). За підсумками зборів двоє найсильніших спортсменів, Ткачов Ярослав і Никифорук Анна-Аделіна, отримали нагороду фонду ― поїздку на тренувальні збори до тенісної академії French Touch Academy, що знаходиться на півдні Франції. Всі учасники отримали подарунки від партнерів Фонду Еліни Світоліної.

Заняття з дітьми проводили відомі спортсмени, заслужені тренери України та майстри спорту: Вікторія Кутузова, Валерій Кутузов, Денис Пуме, Андрій Бакунін, а також запрошений тренер зі Словаччини Владімір Платенік. Головна наставниця табору ― жінка-професіонал високого рівня, заслужена тренерка України Альона Светова.

«Я вдячна всім, хто підтримує наш фонд і сприяє розвитку українського спорту. Імідж України на міжнародній спортивній арені в майбутньому залежить від того, як ми навчаємо і виховуємо юних спортсменів сьогодні. Щоб завоювати олімпійську медаль у Токіо, я прийшла на корт, коли мені було 4 роки. І мій шлях був досить тернистим. Тоді не було доступної тенісної інфраструктури, необхідних знань і сприятливих умов. Але я дуже хочу, щоб у молодого покоління шлях спортсмена був зрозумілим і перспективним. І я радію, що наша команда за допомогою спеціальних програм надає українським дітям таку можливість», ― коментує засновниця фонду Еліна Світоліна.

«Для нас важливо розвивати теніс в Україні та підтримувати юних талановитих спортсменів. У програмах нашого фонду вже взяли участь 60 дітей, найкращих у своїй віковій категорії. Використовуючи знання, методики і особистий спортивний досвід Еліни, ми не тільки надаємо їм можливість брати участь у зборах. Але ще й показуємо правильний підхід до тренувального процесу і його важливі складники. Ми підвищуємо планку і демонструємо високий рівень, тим самим даємо їм величезний поштовх до розвитку і мотивацію для подальшої роботи. Наразі команда фонду працює над новими програмами і проєктами. Впевнена, що вже незабаром ми зможемо заявити про них широкому загалу», ― говорить директор фонду Анна Поповченко.

Партнери Благодійного Фонду Еліни Світоліної ― Top Five Management, Elite Tennis Club, Федерація Тенісу України, EAFIT, Nike, Wilson, Моршинська, Великий Теніс України, Жан Niche Concept.

Фонд Еліни Світоліної був заснований у 2019 році. Він займається всебічною підтримкою перспективних юних спортсменів. Того ж року відбувся перший навчально-тренувальний табір за підтримки Еліни Світоліної. Другий табір був організований у 2020 році, в межах якого заняття проходили в Одесі.

Еліна Світоліна відкриває власний благодійний фонд в Україні і буде підтримувати молодих тенісистів

Перша ракетка України і топ гравець світового рейтингу WTA Еліна Світоліна запускає нову ініціативу, покликану допомагати молодим спортивним талантам досягати висот у тенісі – благодійний фонд Elina Svitolina Foundation.

Метою організації і її засновниці стане розвиток спорту і тенісу в Україні, підтримка і допомога талановитим дітям.

«Я переконана, що талановитої молоді потрібно надавати всебічне сприяння. Теніс дав мені дуже багато – і тепер моя черга допомагати, ділитися власним досвідом і знаннями, а також надати нові можливості для тих, хто тільки починає свій шлях. Моя мета – відкрити двері великого спорту дітям в рідній Україні, а можливо, і запалити нові українські зірки на світовій спортивній арені. Теніс навчить їх самодисципліні та необхідності працювати над собою з повною віддачею кожен день. Ці навички цінні не тільки на корті, але і в житті », – каже Еліна Світоліна.

Фонд Еліни Світоліної надаватиме стипендії на розвиток молодих талантів, навчання грі в теніс і участь в міжнародних турнірах, займатися організацією спортивних таборів та інших освітніх програм, розвивати спортивну інфраструктуру, в тому числі в планах Фонду відкриття тенісних кортів в різних областях України.


Еліна Світоліна – перша ракетка України, яка встановила безліч національних рекордів. Здобула перемогу в 13 одиночних турнірах WTA (Women’s Tennis Association), в тому числі WTA Finals 2018. Третя ракетка світу в професійному світовому рейтингу WTA (2019, 2018), півфіналістка турнірів Великого шолома (Wimbledon 2019 і US Open 2019). Підтвердила звання найсильнішої тенісистки України та однієї з найсильніших спортсменок світу в цьому виді спорту.