Теніс без кордонів

Масштабний наступ на Україну порушив мирний плин життя мільйонів співвітчизників. У перші ж дні після початку війни Фонд Еліни Світоліної зосередив зусилля на допомозі юним українським тенісистам, котрі змушені були виїхати за кордон.

Коли з порядку денного було знято питання порятунку життя, постала інша проблема – як відновити заняття спортом, щоб не втратити навички через вимушену перерву у тренуваннях. Усвідомлюючи важливість регулярних занять, фонд започаткував програму допомоги, у якій узяли участь спортсмени віком від 10 до 20 років, – Tennis for Refugees.

«Після початку масштабних воєнних дій мені було важко зосередитися на грі, – згадує Еліна Світоліна. – Я думала про людей, які стали біженцями, і про те, як я можу їм допомогти. Рішення з’явилося миттєво: потрібно подбати про юних спортсменів, створити умови для того, щоб у цей складний час вони змогли йти далі обраним шляхом».

Упродовж перших двох місяців, коли дівчата і хлопці адаптувалися до життя в інших країнах, у тимчасових домівках, вони перебували під повною опікою Фонду Еліни Світоліної, який оплачував їхнє проживання, харчування, тренування та забезпечував необхідним екіпіруванням. Спортсмени тренувались у тенісних академіях і центрах у Франції, Італії, Іспанії, Туреччині, Словаччині, Угорщині та Польщі. Зокрема – у таких славнозвісних закладах, як Elite Tennis Center, All In Tennis Academy, Paris RG (Франція), Piatti Tennis Center (Італія), TC Empire (Словаччина) та інших.

«Ми невимовно вдячні всім партнерам та донорам Фонду, які зробили можливою реалізацію програми Tennis for Refugees, – наголошує директорка фонду Анна Поповченко. – Її бюджет на сьогодні становить понад 65 тисяч євро. Нині фонд розробляє нові програми та проєкти, про які ми повідомлятимемо згодом. Працюємо для України та з вірою в нашу перемогу».

Фонд вдячний своєму партнерові – провідному агентству спортивного менеджменту Top Five Management, що спеціалізується на тенісі. Фахівці агентства брали участь у щоденній роботі Фонду Еліни Світоліної та долучалися до пошуку найкращих рішень для українських спортсменів.

Завдяки партнерству фонду та компанії Nike юні тенісисти отримали необхідне професійне екіпірування – одяг і кросівки – для тренувань.

Долучайтеся! Разом ми здатні зробити більше.

Еліна Світоліна відкриває власний благодійний фонд в Україні і буде підтримувати молодих тенісистів

Перша ракетка України і топ гравець світового рейтингу WTA Еліна Світоліна запускає нову ініціативу, покликану допомагати молодим спортивним талантам досягати висот у тенісі – благодійний фонд Elina Svitolina Foundation.

Метою організації і її засновниці стане розвиток спорту і тенісу в Україні, підтримка і допомога талановитим дітям.

«Я переконана, що талановитої молоді потрібно надавати всебічне сприяння. Теніс дав мені дуже багато – і тепер моя черга допомагати, ділитися власним досвідом і знаннями, а також надати нові можливості для тих, хто тільки починає свій шлях. Моя мета – відкрити двері великого спорту дітям в рідній Україні, а можливо, і запалити нові українські зірки на світовій спортивній арені. Теніс навчить їх самодисципліні та необхідності працювати над собою з повною віддачею кожен день. Ці навички цінні не тільки на корті, але і в житті », – каже Еліна Світоліна.

Фонд Еліни Світоліної надаватиме стипендії на розвиток молодих талантів, навчання грі в теніс і участь в міжнародних турнірах, займатися організацією спортивних таборів та інших освітніх програм, розвивати спортивну інфраструктуру, в тому числі в планах Фонду відкриття тенісних кортів в різних областях України.


Еліна Світоліна – перша ракетка України, яка встановила безліч національних рекордів. Здобула перемогу в 13 одиночних турнірах WTA (Women’s Tennis Association), в тому числі WTA Finals 2018. Третя ракетка світу в професійному світовому рейтингу WTA (2019, 2018), півфіналістка турнірів Великого шолома (Wimbledon 2019 і US Open 2019). Підтвердила звання найсильнішої тенісистки України та однієї з найсильніших спортсменок світу в цьому виді спорту.