Друзі з Італії – для України

На початку травня в Мілані відбувся благодійний вечір «Франческа Ск’явоне та друзі», організований відомою італійською тенісисткою, переможницею «Ролан Гарросу-2010». Захід відвідала Еліна Світоліна – до її благодійного фонду надійдуть кошти, виручені того вечора від продажу лотів. Серед них – форма першої ракетки України, у якій наша спортсменка торік виграла «бронзу» на Олімпіаді в Токіо, ракетка Гаеля Монфіса, футболки знаменитих футболістів Лаутаро Мартінеса, Ніколо Барелла, Олів’є Жіру та Сандро Тоналі, рукавички Діда і Майка Меньяна, капітанська пов’язка Хав’єра Занетті з автографами. Для аукціону були надані кросівки Флавії Пеннетти, кросівки й ракетка Фабіо Фоньїні, футболки Янніка Сіннера і Лоренцо Музетті. Господиня вечора Франческа Ск’явоне передала футболку з автографом Рафаеля Надаля та запропонувала як лот годину парної гри з нею.

«Для мене дуже важливо бути сьогодні в Мілані з італійцями, які є друзями України, – зауважила під час заходу Еліна Світоліна. – Я щаслива, що у Франчески виникла ця чудова ідея – організувати таку подію. Усіма можливими способами ми намагаємось допомогти українцям – як тим, котрі залишаються на батьківщині, так і тим, хто стали біженцями. Зараз жахливі часи для всіх українців і особисто для мене. Я намагаюся фокусуватися на роботі фонду, допомагати людям. Об’єднувати заради доброї справи».

Еліна Світоліна відкриває власний благодійний фонд в Україні і буде підтримувати молодих тенісистів

Перша ракетка України і топ гравець світового рейтингу WTA Еліна Світоліна запускає нову ініціативу, покликану допомагати молодим спортивним талантам досягати висот у тенісі – благодійний фонд Elina Svitolina Foundation.

Метою організації і її засновниці стане розвиток спорту і тенісу в Україні, підтримка і допомога талановитим дітям.

«Я переконана, що талановитої молоді потрібно надавати всебічне сприяння. Теніс дав мені дуже багато – і тепер моя черга допомагати, ділитися власним досвідом і знаннями, а також надати нові можливості для тих, хто тільки починає свій шлях. Моя мета – відкрити двері великого спорту дітям в рідній Україні, а можливо, і запалити нові українські зірки на світовій спортивній арені. Теніс навчить їх самодисципліні та необхідності працювати над собою з повною віддачею кожен день. Ці навички цінні не тільки на корті, але і в житті », – каже Еліна Світоліна.

Фонд Еліни Світоліної надаватиме стипендії на розвиток молодих талантів, навчання грі в теніс і участь в міжнародних турнірах, займатися організацією спортивних таборів та інших освітніх програм, розвивати спортивну інфраструктуру, в тому числі в планах Фонду відкриття тенісних кортів в різних областях України.


Еліна Світоліна – перша ракетка України, яка встановила безліч національних рекордів. Здобула перемогу в 13 одиночних турнірах WTA (Women’s Tennis Association), в тому числі WTA Finals 2018. Третя ракетка світу в професійному світовому рейтингу WTA (2019, 2018), півфіналістка турнірів Великого шолома (Wimbledon 2019 і US Open 2019). Підтвердила звання найсильнішої тенісистки України та однієї з найсильніших спортсменок світу в цьому виді спорту.