Фонд Еліни Світоліної почав реалізацію проектів в Україні

Зірка світового тенісу, перша ракетка України і третя ракетка світу Еліна Світоліна заснувала благодійний фонд і почала реалізацію проектів, спрямованих на відкриття дверей великого спорту для юних спортсменів.

Український спорт характеризується не лише видатними досягненнями і світовими рекордами, але й системними проблемами з фінансуванням і розвитком спортивної інфраструктури. У таких умовах особливо важливою є підтримка спортсменів-початківців, оскільки саме вони незабаром будуть представляти нашу країну на міжнародних чемпіонатах і престижних тенісних турнірах.

Фонд Еліни Світоліної займається всебічною підтримкою юних спортсменіві вже розпочав реалізовувати свої проекти в Україні.

Так, у вересні фонд відкрив дитячий тенісний табір. З 400 претендентів, які бажали взяти в ньому участь, було відібрано 20 найбільш перспективних, для яких було організовано навчання та проведено майстер-класи, тренування й інші заняття. За результатами роботи табору була відібрана перша четвірка юних тенісистів, які візьмуть участь у програмах фонду: Чернякова Настя (Кам’янське), Котляр Єлизавета (Дніпро), Калабишка Максим (Івано-Франківськ) і Височенко Олександр (Нова Каховка).

Цих дітей Еліна Світоліна візьме під особистий патронат. Для них будуть розроблені індивідуальні програми. Крім того, фонд буде організовувати навчання відібраних юних спортсменів у міжнародних тенісних академіях і підтримувати їх участь у міжнародних турнірах. Для них будуть проводитися консультації висококласних фахівців, їх також забезпечать найкращим спортивним спорядженням. Усі відібрані учасники 2007 року народження.

Інші учасники спортивного табору є також дуже талановитими і мають величезний потенціал. Надалі вони візьмуть участь у програмах фонду.

Відкриття фонду буде ознаменовано гала-вечерею за участю засновниці фонду та її славетних гостей, під час якої учасники заходу зможуть підтримати ініціативи нещодавно створеного проекту. Гала-вечеря відбудеться 23 листопада 2019 року о 19.00 в заміському комплексі «Equides Club»(Київська область, с. Лісники, вул. Вишнева, 36).

Фонд Еліни Світоліної буде надавати стипендії та гранти для обдарованих спортсменів, оплачувати їхнє навчання у міжнародних тенісних академіях та участь у міжнародних турнірах, а також буде займатися організацією спортивних зборів, дитячих тенісних таборів, проведенням дитячих змагань, розвитком тенісної інфраструктури та надавати допомогу в придбанні тенісної екіпіровки для молоді. Крім того, фонд планує побудувати тенісні корти у різних містах України.

«Моя мета — передати свої знання та досвід, а також допомогти юним спортсменам на їх шляху до великого спорту. Дуже важливо не тільки помітити обдаровану дитину, але і допомогти їй повністю розкрити свій потенціал, підтримати її на шляху до майбутніх перемог. Це і є метою нашого фонду», ―говорить Еліна Світоліна.

Прес-сніданок, присвячений проектам фонду, відбувся у 5-зірковому готелі Hilton. Він розташований поблизу Національного ботанічного саду, Володимирського собору, Софіївської площі та Майдану Незалежності. У готелі є 262 комфортабельних номери і 11 конференц-залів, які можна використовувати для проведення тренінгів, зустрічей, презентацій та конференцій.

Еліна Світоліна відкриває власний благодійний фонд в Україні і буде підтримувати молодих тенісистів

Перша ракетка України і топ гравець світового рейтингу WTA Еліна Світоліна запускає нову ініціативу, покликану допомагати молодим спортивним талантам досягати висот у тенісі – благодійний фонд Elina Svitolina Foundation.

Метою організації і її засновниці стане розвиток спорту і тенісу в Україні, підтримка і допомога талановитим дітям.

«Я переконана, що талановитої молоді потрібно надавати всебічне сприяння. Теніс дав мені дуже багато – і тепер моя черга допомагати, ділитися власним досвідом і знаннями, а також надати нові можливості для тих, хто тільки починає свій шлях. Моя мета – відкрити двері великого спорту дітям в рідній Україні, а можливо, і запалити нові українські зірки на світовій спортивній арені. Теніс навчить їх самодисципліні та необхідності працювати над собою з повною віддачею кожен день. Ці навички цінні не тільки на корті, але і в житті », – каже Еліна Світоліна.

Фонд Еліни Світоліної надаватиме стипендії на розвиток молодих талантів, навчання грі в теніс і участь в міжнародних турнірах, займатися організацією спортивних таборів та інших освітніх програм, розвивати спортивну інфраструктуру, в тому числі в планах Фонду відкриття тенісних кортів в різних областях України.


Еліна Світоліна – перша ракетка України, яка встановила безліч національних рекордів. Здобула перемогу в 13 одиночних турнірах WTA (Women’s Tennis Association), в тому числі WTA Finals 2018. Третя ракетка світу в професійному світовому рейтингу WTA (2019, 2018), півфіналістка турнірів Великого шолома (Wimbledon 2019 і US Open 2019). Підтвердила звання найсильнішої тенісистки України та однієї з найсильніших спортсменок світу в цьому виді спорту.